Kiekvienais metais interjero dizaine vyrauja vis kitos spalvų gamos ir tendencijos, todėl netrunka pastebėti, kaip šios naujienos įsivyrauja aplinkoje. Jei mėgstate būti apsupti stilingais daiktais ir keisti interjero detales, turbūt pastebėjote, kad tai nepigiai kainuoja. Kaip sukurti interjerą, kurį atnaujinant nereikėtų įdėti daug pastangų ir lėšų, kalbame su interjero dizainere, įmonės „Jovita In“ įkūrėja Jovita Bingelyte.

Rinkitės neutralias spalvas

Kad ir kokį interjero stilių bepasirinktumėte, visiems galioja tos pačios taisyklės: norint susikurti universalų interjerą, pirmiausia reikėtų, kad jame dominuotų neutralios ir tarpusavyje panašių tonų spalvos. Lietuviai, beje, dažniausiai savo namuose ir naudoja šį principą, nes paprastai bijo eksperimentuoti su spalvomis.

„Idealiausias variantas, kuriant universalų interjerą, būtų neutralios grindys: tinka balintas ąžuolas bei papilkintos tiek šviesios, tiek tamsios grindys, baltos arba pilkšvos sienos ir pilkų arba pastelinių, žemės atspalvių baldai“, – pasakojimą pradėjo Jovita.

Visa esmė – detalėse

Be ryškesnių spalvų interjeras gali atrodyti niūrokas ir nejaukus, todėl, pasak interjero dizainerės, visa esmė yra detalėse. Kilimai, užuolaidos, pagalvėlės, augalai, paveikslai, šviestuvai bei kiti aksesuarai, tokie kaip indai, padėkliukai, žvakės ir vazos gali padaryti daug įtakos interjero formavime:

„Būtent šioje interjero kūrimo stadijoje daugelis pradeda abejoti savo gebėjimais. Todėl mano pasiūlymas yra interjero detales ir jų spalvinę gamą rinktis pagal tai, kas šiuo metu yra madinga, stilinga, labiausiai patinka patiems namų gyventojams bei atspindi jų asmenybes ir gyvenimo būdą. Reikėtų nebijoti rinktis ryškesnių ir interjero charakterį pabrėžiančių detalių, kadangi po tam tikro laiko atsibodusias detales bus galima pakeisti naujomis, kitų spalvų ir formų.  Orientuojantis į tuo metu madingas interjero detales, nebus sunku jų rasti, priderinti viena prie kitos ar net surasti pigesnių alternatyvų. Tokiu būdu, neišleisdami daug pinigų ir laiko, atnaujinsite visą interjerą“, – tikino pašnekovė.

Ar pavyks patiems?

Neutralų ir panašių atspalvių interjerą susikurti geba nemaža dalis žmonių ir be dizainerių pagalbos. Tačiau suteikti interjerui užbaigtumą detalėmis ir ryškesniais akcentais, sukurti jaukius, įdomius ir stilingus namus, įstengia ne visi:

„Interjero dizainerio darbas yra ne tik pasiūlyti spalviškai derančius elementus, tačiau parinkti funkcionalius, patogius, praktiškus sprendimus, padėti išvengti dažnai pasitaikančių klaidų: apgalvoti ne tik baldų išdėstymą, bet ir apšvietimą, jo scenarijus, rozečių vietas, atkreipti dėmesį į kokybiškas medžiagas ir visa tai apjungti, išlaikant bendrą interjero koncepciją“, – sakė J. Bingelytė.

Ką daryti, kai pabodo?

Kai praėjus kuriam laikui, norisi atsinaujinti interjerą, Jovitos teigimu, reikėtų pasidaryti dabartinės situacijos analizę:

„Pagalvokite, kokie daiktai ar spalvos jau yra atsibodę ir kokios nuotaikos norisi įnešti naujam interjerui. Gali būti, kad atnaujinant interjerą bus galima panaudoti ir kažkuriuos esamus daiktus, todėl svarbu neskubėti visko išmesti. Jei neturite vizijos, kaip galima atnaujinti dabartinį interjerą, galite pagalbos kreiptis į interjero dizainerį arba internete pasiskaityti apie šiuo metu populiarius stilius, spalvinius derinius bei kitas interjero tendencijas“, – patarė pašnekovė.

Atsirinkę keletą labiausiai patinkančių interjero pavyzdžių, bandykite idėjas pritaikyti savo interjere. Kartais gali užtekti pakeisti tik paveikslus ir pagalvėles, perdažyti kai kuriuos esamus baldus ar nusipirkti naują toršerą ir interjeras suspindės visiškai naujomis spalvomis ir nuotaika.

Nenumokite ranka į indus

Beje, nuotaikai didelę įtaką daro indai, iš kurių valgome. Daugelis to nesureikšmina, tačiau tai labai svarbi interjero detalė.

„Nusipirkite tokius indus, iš kurių būtų malonu valgyti. Tai gali būti tiek prašmatnus porcelianas su auksuotais kraštais, paryškinantis interjero prabangumą, tiek rankų darbo keramikiniai indai, kurie savo netobulomis linijomis ir asimetriška forma gali suteikti paprastumo ir natūralumo“, – tikino Jovita.

 

Kas kiek laiko naujinti?

Anot interjero dizainerės, nėra griežtų terminų ar taisyklių, kas kiek laiko reikėtų atsinaujinti interjerą. Svarbiausias faktorius –  pačių žmonių savijauta namuose.

„Jei aplinka pradeda varginti, ima nebepatikti spalvos arba kaip tik jų trūksta, jei erzina kilimas ar atsibodęs krėslas, siūlau nesikankinti ir nelaukti. Juk gyvename čia ir dabar, o namuose praleidžiame nemažą laiko dalį, todėl čia turime jaustis atsipalaidavę ir pailsėję. Tad bet kokius nedidelius pokyčius siūlau atlikti tuoj pat“, – pokalbį baigė J.Bingelytė.